Zirgu jāšanas spēles likmju veidi totalizatorā

Zirgu jāšana nenoliedzami vēsturiski ir bijusi un būs kā viena no vistradicionālākajām totalizatora un bukmeikeru likmju likšanas vietām. Vēsturiski zirgu sacīkstes bija tās, kas izcēla sporta totalizatoru un totalizatoru kopumā populārajā kultūrā. Laika gaitā likmju veidi šajā totalizatora veidā ir kļuvuši komplicētāki un spēlētājiem ir daudz vairāk iespējas likt dažādas likmes un plānot savu likmju likšanas stratēģiju totalizatoros. To visu efektīvāku ir padarījis fakts, ka totalizatori internetā kļūst arvien populārāki, tāpēc spēlētājiem ir arvien vieglāk sporta totalizatorā izmantot dažādas likmes, izmēģināt veiksmi dažādos veidos. Tas ir populāri arī totalizatoros Latvijā.

Pastāv divi galvenie likmju veidi zirgu skriešanās sacensībās gan totalizatoros internetā, gan uz vietas.

  • “Uzvarētāja” likme ir viena likme izvēlētajā atlasē, kas tiks uzskatīta par uzvarētu tikai tad, ja izvēlētais zirgs uzvar sacīkstēs. Šis ir visvienkāršākais likmju veids un ar to likmju likšana totalizatorā zirgu sacensībās arī sākās. Ar to iesaka sākt ikvienam, kas vēlas izmēģināt zirgu jāšanas spēles likmju likšanu totalizatoros internetā vai totalizatoros uz vietas.
  • “Katra ceļa” likme (pazīstama arī kā EW – Each Way) ir likme, kurā spēlētājs totalizatorā var likt vairāka veida vienkāršas likmes par konkrētiem zirgiem. Piemēram, spēlētājs var uzlikt likmi par zirgu, kurš viņaprāt uzvarēs, kā arī uzlikt likmi par zirgu, kurš viņaprāt ierindotos otrā vietā. Likme ir interesanta, jo izmaksu scenāriji ir dažādi. Ja uzvar konkrētais zirgs, bet otrs neieņem otro vietu, tad spēlētājs joprojām uzvar ar vieno no diviem zirgiem. Likmju attiecība katrā likmes daļā var atšķirties, piemēram, izmaksa par otro vietu pat var būt augstāka, jo par pirmo vietu izmaksu attiecība bija zemāka, jo zirga uzvara bija ticamāka.

Izmaksas katrā bukmeikeru vietā var atšķirties, tomēr bieži likmes attiecība ir pielīdzināma skrienošo zirgu skaitam, to pielāgojot katra zirga individuāli izvērtētajai iespējai uzvarēt. Te parocīgi ir tas, ka totalizatori internetā dod spēlētājiem iespēju labi izvērtēt visus šos diversificētos likmju attiecību faktorus un pieņemt maksimāli racionālus lēmumus savā likmju likšanas stratēģijā.